The Witcher 2. sezonda neler olacak?

Netflix ekranlarında yayınlanan ve ilk sezonuyla kendinden çok söz ettiren The Witcher dizisinin 2. sezonuyla ilgili detaylar ortaya çıkmaya başladı. ‘The Witcher 2.sezonda neler olacak?’ ile ilgili tüm detaylar yazımızda…

Netflix platformunda 2019 Aralık ayında ilk sezonu yayınlanan The Witcher, sosyal medyada kendinden oldukça çok söz ettirmişti. İzleyicilerden genelde olumlu eleştiriler alan The Witcher, 2. sezonu için onay aldıktan sonra çekimlerine 2020 Şubat ayında başlanmıştı. Ancak küresel Covid-19 salgını nedeniyle 2. sezon çekimlerine ara verilmek zorunda kalındı ve çekimler ileri bir tarihe ertelenmişti.

Aranın ardından 2. Sezon çekimlerine 2020 Ağustos ayında tekrar başlandı. Çekimlerin başlamasıyla birlikte yeni sezonla ilgili bilgilerde gelmeye başladı. The Witcher 2. sezonu hakkında detaylara gelin birlikte göz atalım…

The Witcher 2. sezonda neler olacak?

 

Bildiğiniz gibi The Witcher’in ilk sezonunda Geralt ve Ciri bir arada gelmişlerdi. 2. sezonda Geralt, Ciri’yi koruması altına alacak ve özel güçlerini kullanmasına yardımcı olacak. Ayrıca Geralt karakterinin geçmişine dair birçok bilinmeyeni öğreneceğiz. Ciri ise geçmişte yaşadığı tüm zorluklardan kurtularak kendisine yeni bir sayfa açarak; yeni bir aile kuracak.

Yennefer ise 1. sezonda verdiği mücadeleden sonra kendisini toparlamakla uğraşacak. İlk sezonda bizlere ne kadar güçlü bir karakter olduğunu gösreren Yennefer, 2. sezonda gücünü toparlayarak yine kendinden söz ettirecektir.

The Witcher’in yapımcısı Lauren Hissrich verdiği bir röportajda 2. sezonda hikayenin ilerleyişinde daha lineer olacağını ve 1. sezonda yapılan zaman yolculuklarının 2. sezonda daha az olacağını söyledi. Ağırlıklı olarak 2.sezondaki hikaye Blood of Elves adlı romana dayanacak.

The Witcher 2.sezon oyuncuları

2. Sezonda diziye yeni karakterler gelecek ve dolasıyla hikaye genişlemesi bekleniyor. İzlediğimiz ana karakterlerde bir değişiklik olması beklenmiyor.

2. sezonda kadroya katılması beklenen yeni isimler:

  • Vereena rolünde Agnes Bjorn
  • Coen rolünde Yasen Atour
  • Nivellen rolünde Kristofer Hivju
  • Lambert rolünde Paul Bullion
  • Francesca rolünde Mecia Simson
  • Eskel rolünde Thue Ersted Rasmussen
  • Lydia rolünde Aisha Fabienne Ross

The Witcher 2.sezon ne zaman gelecek?

 

Yazımızın başında da bahsettiğimiz gibi salgın nedeniyle diziye ara verilince 2. sezon için belirlenen tarihte değişiklik yapılmak zorunda kalındı. Yeni sezon çekimlerinin yakın bir tarih olan 2020 Şubat ayında başlamasıyla ve küresel salgın nedeniyle yayın tarihi hakkında kesin bir tarih vermek doğru olmaz. Ancak, dizinin yeni sezonunun Netflix’de 2021 yılının son aylarında yayınlanacağı tahmin ediliyor.

The Witcher hakkında yeni gelişmeler oldukça guncelportal.net adresimizden yayınlamaya devam edeceğiz…

Bir cevap yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.